ראשי » טיפים לחופשה מהנה

טיפים לחופשה מהנה

איש קופץ לאגם, טיפים לחופשה מהנה על ידי כריופרקט

עונת החופשות הגיעה ויוצאים לטייל מי בחו"ל ומי בארץ. חופשה היא זמן איכות עם המשפחה ובדרך כלל חוויה מהנה אך היא טומנת בחובה גם סכנת פציעה.

להלן מספר עצות לנופשים:

1.אם אתם סובלים מכאבים במקום כלשהוא במערכת השריר-שלד, לדוגמא כאבי גב תחתון או כאבי צוואר ויש לכם נסיעה באופק – טפלו בבעיה כבר עכשיו! גם אם בעבר התקפים או כאבים דומים עברו לבד ללא טיפול אין זה ודאי שכך יהיה גם הפעם. כאשר הכאבים אינם חולפים ומגיעים בדחיפות היסטרית לטיפול מספר ימים לפני הנסיעה, אין ערובה שהגוף יחלים עד אז.
2. מזוודות הן דבר מסוכן, לעיתים התקף מתחיל בעקבות הרמת מזוודה לרכב או הורדתה מהמסוע בשדה התעופה . בנוגע להורדת המזוודה מהמסוע – ברגע שהמזוודה הגיעה אלינו – יש רצון להורידה בכול מחיר כדי למנוע המתנה לסיבוב נוסף שלה. בנוסף, פקטור העייפות פועל את פעולתו דבר שעלול לגרום להרמת המזוודה באופן שגוי. אם המזוודה כבדה מאוד עדיף להרימה עם אדם נוסף. אם אתם לבד משכו את המזוודה קרוב לגופכם, התכופפו לעברה עם כמה שפחות כיפוף מותני (לשמור על גב ישר) אך עם כיפוף בירכיים ועם כיווץ שרירי בטן. כך תשמרו על גבכם ותמנעו פציעה.
3. יש בינינו אנשים בכושר וכאלה שאינם. יש נטייה בקרב נופשים לנצל עד תום את הזמן בעיסוק אינטנסיבי בספורט. עבור מי שבכושר ומתאמן באופן סדיר – סכנת הפציעה נמוכה. מי שאינו בכושר ובצורה פתאומית עוסק בספורט אינטנסיבי – יכול לגרום לנזק יותר מאשר לתועלת. לאנשים כאלו הודבק הכינוי "לוחמי סוף השבוע", השם מתאר כאלה שכל השבוע לא עוסקים בספורט ובמהלך סוף השבוע עוסקים בספורט אינטנסיבי ומזיקים לעצמם. לכן אם אינכם בכושר החלו את העיסוק בספורט בחופשה בהדרגה, הן מבחינת הזמן והן מבחינת רמת הקושי. גם אנשים בכושר צריכים להיזהר.

האימון בספורט הינו ספציפי. כלומר מי שמתאמן באופן סדיר בג'וגינג ומתכוון בחופש לרכוב על אופניים צריך לדעת שגופו רגיל למאמצי ריצה ולא למאמצים ברכיבה על אופניים, המפעילים שרירים שונים ובאופן שונה מאשר בג'וגינג. לכן יש להתחיל בהדרגה את העיסוק בספורט החדש. חשוב מכל: היו קשובים לגופכם, אם כואב לכם ייתכן והגזמתם – הורידו מאמץ!