ראשי » כאבי גב תחתון

כאבי גב תחתון

כאבי גב תחתון

מהם כאבי גב תחתון

כאבי גב תחתון מופיעים  בחלק של הגב מתחת לקו הצלעות ומעל לקו העכוז. כאשר אנשים מדווחים על כאבים בגב התחתון הם מדווחים על כאב, שריפה או דקירה- הכאבים יכולים להיות עמומים או חדים בעוצמה קלה או קשה.

הסימנים עשויים להופיע באופן פתאומי או להתפתח בהדרגתיות. ניתן להבחין בכאבים לפי משך הזמן- כאב חריף ימשך עד 6 שבועות בעוד כאב כרוני ימשך 12-6 שבועות.

מה מקור הכאבים

אנשים הסובלים מכאבים בגב התחתון יכולים לדווח על סיבות שונות לכאבים למשל כתוצאה מפגיעות ברקמות התומכות בעמוד השדרה כמו שרירים, רצועות או גידים.

לעיתים יהיה מדובר בפריצת דיסק או פריצה הכוללת הסתיידות- מדובר בהליך של היצרות עמוד השדרה וכתוצאה מכך מופעל לחץ רב על החוליות.  עם זאת, ישנם מקרים אשר יהיה קשה לאתר את מקור הכאב.

 מה משך הכאב

עוד נציין כי ייתכן ויהיה קושי לצפות את משך הכאב ואת העוצמה שלו. ישנם מקרים של כאבים אשר יחלפו תוך מספר ימים ואילו ישנם מקרים של כאבים אשר עשויים להימשך מספר שבועות. באופן כללי ניתן לראות כי כאבי גב חריפים עתידים להיעלם לאחר שבועיים ואילו כאבי גב חלשים יותר עתידם להיעלם תוך 6 שבועות.

יכול לעניין אותך גם:

מדובר בטיפול מומלץ עבור הסובלים מכאבי גב תחתון

קיים טיפול מומלץ לסובלים מכאבי גב תחתון והוא טיפול המבוצע על ידי מומחה לכירופרקטיקה המבוסס על תיקון הליקויים בחוליות. כירופרקטיקה היא מקצוע אשר עוסק באבחון של הפרעות בשלד ובמערכת השריר.

במידה ומדובר בכאבים בלבד, הרי ההמלצה היא לבחון אופציות נוספות מלבד ניתוח- הטיפול הכירופרקטי מאפשר למטופל להחלים בצורה טובה יותר תוך איזון טווחי התנועה אשר חיוני לעמוד השדרה. כמו כן, הטיפול מסייע גם להורדה של העומס המכאני ולרגיעה של מערכות השריר והשלד.

הטיפול אינו כואב ומבוצע באמצעות הידיים או באמצעות שימוש במכשור מיוחד אשר נועד להשיב למפרקי החוליות טווח תנועה רחב ותקין ולהביא לשחרור השרירים והקלה על גירויים עצביים. הזנחה של הבעיה ובחירת טיפול שאינו מתאים עשויה להוביל להחמרה במצב ולכן קיימת חשיבות עליונה לא להזניח את המצב – הזנחה עשויה להוביל בין היתר לפגיעה כרונית במפרקי החוליות ואף להחמרה בכאבי הגב.

המומחים הטובים ביותר

ד"ר רז יהודה וד"ר מיכאל שוורץ נחשבים לטובים בתחום וביכולתם לסייע בטיפול מקיף לסובלים מבעיות של כאבי גב תחתון באמצעות שורה של תרגילים.