ראשי » מה זה כירופרקטיקה

מה זה כירופרקטיקה

מה זה כירופרקטיקה

מה זה כירופרקטיקה – כאשר עושים שימוש במונח כירופרקט הכוונה היא לאבחון וטיפול בבעיות בעמוד השדרה, השריר והשלד.

כירופרקטיקה מטפלת בכאבים באזורים שונים כגון

היכן לומדים את התחום – רבים נוהגים לחשוב כי מקצוע כירופרקטיקה שייך לרפואה האלטרנטיבית אך אין זה נכון אלא מדובר מדובר במקצוע רפואי לכל דבר ואף המקצוע השלישי בגודלו בכל העולם. מדובר במקצוע העוסק בתחום של בדיקות רפואיות וכירופרקטיות הכולל בין היתר מישוש מדויק וכן אבחון וטיפול של בעיות השדרה.

מומחה הבקיא במקצוע מסייע לתפקוד תקין של תנועת השלד וכן עמוד השדרה ומביא לשיפור של תפקוד מערכת העצבים בגוף. המקצוע עוסק בבעיות הנגרמות מכאבי גב ועקמת לקויה. עוד נציין כי המקצוע מביא לשיפור של תפקוד איברי הגוף באמצעות איזון המערכת הכללית.

מה כולל טיפול כירופרקטיקה

הטיפול בתחום כולל שיטות טיפול טבעיות באופן ידני ללא כל נטילת תרופות או מתן זריקות או ניתוחים. מדובר בטיפול הנחשב בטוח ביותר. \

היה זה אבי הרפואה המודרנית סוקרטס אשר אמר: חפש בעמוד השדרה ותמצא את שורש המחלה"- לראייה המקצוע נחקר במשך שנים ארוכות בארצות הברית תוך פיתוח שיטות טיפול ייחודיות וחדשניות המסייעים לטיפול בבעיות בעמוד השדרה לציבור רחב.

מה זה כירופרקטיקה – מה מתרחש בטיפול הראשון

בבואכם אל הטיפול הראשון אצל כירופרקט  הוא יבצע אבחון של הבעיה תוך עריכת בדיקה מקיפה אשר כוללת בין היתר בדיקה גופנית, נוירולוגית, צילומי רנטגן ובדיקות מעבדה שונות. עוד הוא יבחן את התפקוד של כל חוליה בעמוד השדרה. בבסיס הטיפול הוא ישחרר את החוליה ויחזיר אותה לתפקוד מלא.

עוד נציין כי הטיפול מורכב מאיזון מערכת השרירים התומכת בעמוד השדרה. במסגרת הטיפול הוא ייתן למטופל תרגילים לביצוע בבית תוך הדרכה על יציבה נכונה.  לעיתים יהיה צורך לשלב אביזרים שונים כמו למשל כריות או חגורות.  משך הטיפול הוא כחצי שעה עד שעה.

יש לחפש כירופרקט בעל ניסיון רב

לצד השאלה מה זה  כירופרקטיקה,  יש לדון בשאלה לא פחות חשובה והיא כיצד לבחור את הכירופרקט הטוב ביותר. שימו לב כי בישראל מאוגדים מומחים העוסקים בתחום במסגרת האגודה הישראלית לכירופרקטיקה. עוד יש לדעת כי הלימודים בתחום נמשכים במשך 7 שנים כולל שנת התמחות בבתי ספר בחו"ל המוכרים על ידי המועצה הגבוהה לכירופרקטיקה. בסיום הלימודים מקבלים הבוגרים תעודה ויש ביכולתם להשתלב בתחום. במידה ואתם זקוקים לסיוע של מומחים בתחום הרי ד"ר רז יהודה וד"ר מיכאל שוורץ הינם אנשי המקצוע הטובים ביותר.